Możliwości ławek solarnych

Innowacyjność ławek solarnych sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością. Wykorzystywane są w miejscach użyteczności publicznej typu parki i skwery, jak również w miejscach komercyjnych – np. galerie handlowe czy hotele. Za tym ekologicznym i funkcjonalnym rozwiązaniem przemawia wiele korzyści. To właśnie dzięki nim możliwe jest pozyskanie darmowej energii słonecznej, która dostępna jest przez cały rok.

Działanie ławek solarnych

Ławki solarne (https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2019/lawki-solarne-ekologiczne-lawki-miejskie) posiadają wbudowane ogniwa fotowoltaiczne, które przechwytują promieniowanie słoneczne, a następnie jest ono zamieniane na energię elektryczną. Wytworzony prąd może zostać wykorzystany na wiele sposobów, w tym do zasilania urządzeń elektronicznych. Jako, że ławki solarne wyposażone są w porty USB, za pomocą kabla możliwe podłączenie do nich urządzenia mobilnego i naładowanie jego baterii. Wszystko to odbywa się sprawnie i jest całkowicie darmowe. Nie towarzyszą temu żadne zanieczyszczenia do atmosfery, przez co rozwiązanie to jest w pełni ekologiczne. Panele fotowoltaiczne działają niezawodnie przez cały rok i to niezależnie od warunków atmosferycznych. W okresie zimowym ilość wytwarzanego prądu przez taką ławkę solarną jest mniejsza, ale nadal plasuje się na wysokim poziomie. Ogniwa fotowoltaiczne są w stanie wychwycić nawet rozproszone promienie światła, a pozyskana energia gromadzona jest w specjalnych akumulatorach. Ich pojemność pozwala na kilkudziesięciogodzinową pracę nawet bez stałego dostępu do źródła energii. Z takiej solarnej ławki można korzystać zarówno rano i po południu, jak również wieczorem i nocą.

Jakie zalety mają ławki solarne?

Na korzyść ławek solarnych przemawia to, że są ekologiczne – pozwalają na wykorzystywanie zielonej energii. Oznacza to, że ich użytkowanie nie ma negatywnego wpływu na naturalne środowisko. Taki inteligentny mebel produkuje darmową energię, która może zostać spożytkowana w różne sposoby. Nie generuje przy tym żadnych zanieczyszczeń. Sięganie po ławki solarne przynosi korzyści zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Stanowią one ciekawy element architektury miejskiej, a ze względu na swój unikalny design, dodają otoczeniu atrakcyjności. Ławki solarne są bardzo funkcjonalne ze względu na to, ze można za darmo skorzystać ze zmagazynowanej w akumulatorach energii. Mogą być kanałem komunikacji marketingowej.